Futboll Sport

Brazil-Meksikë, formacionet zyrtare. Mungon ylli i “Selecaos” (FOTO)

Në “Samara Arena” do të luhet ndeshja e vlefshme për 1/8-at e finaleve të Botërorit mes Brazilit dhe Meksikës. Brazili është favorit për të fituar trofeun, por sot përballë do të ketë një ekip i cili në fazën e grupeve surprizoi Gjermaninë me atë fitore 1-0.

Ndaj trajnerit i brazilianëve, Tite, e ka vlerësuar si duhet këtë sfidë, duke aktivizuar lojtarët më të mirë që ka në dispozicion. I vetmi problem për teknikun e Selecaos është mungesa e yllit të Real Madridit, Marcelo.

Kjo sfidë do të luhet në orën 16:00 dhe tashmë janë publikuar formacionet zyrtare.

Related posts

ISH SULMUESI ZIKALTËR OPTIMIST/ INTERI e ka për DETYRË të jetë ANTI-JUVE

Isa.Autor

Conte: E doja Sanchezin te Juventusi

Q.Autor

MILAN PËRGATIT GODITJEN E MADHE/ Maldini takohet me agjentin e yllit portugez…

Delo.autor

Leave a Comment