Futboll La Liga Sport

E KËRKON MILANI/ Mesazhi i dedikuar: Lopetegui me plot dashamirësi ndaj Benzemas

Real Madridi ka përfunduar këtë të shtunë javën e parë të trajnimit, nën komandën e Julen Lopetegui. Trajneri i ri duket shumë i kënaqur me punën e disa lojtarëve, që ai ende i ka në dispozicion, madje ka qenë përgjegjës për ta demonstruar këtë me një mesazh në rrjetet sociale.

“Punë shumë e mirë nga i gjithë ekipi këtë javë, për të ngarkuar bateritë për nesër. Të hënën, të gjithë së bashku përsëri. Ecim përpara si ekip”, – shkroi Lopetegui në llogarinë e tij në Twitter.

Një mesazh, në të cilin ka rëndësi jo vetëm ajo që ka shkruar, por më shumë fotografia që e shoqëron, në të cilën mund të shihni Lopetegui në një gjest të dashur me Karim Benzema; dora e trajnerit mbi supin e lojtarit, një dorë e mbështetjes për “9” e tij.

Një imazh që sqaron dyshimet për të ardhmen e sulmuesit francez, i cili në javët e fundit është i lidhur me një transferim të mundshëm te Napoli. Për momentin, Karim ka mbështetjen e trajnerit Lopetegui dhe ky i fundit është përpjekur për ta dëshmuar publikisht këtë gjë përmes statusit dhe fotos së hedhur në Twitter.

Related posts

Marquez triumfon në garën spektakolare të “Assenit”, Rossi gabon në fund (VIDEO)

Sadik.Autor

Messi e do Saulin, jo Griezmannin (FOTO)

Q.Autor

Ka festë në “San Siro”/ Milan “shpëton”, Yonghong paguan 10 milionë euro…

Sadik.Autor

Leave a Comment