Futboll Sport

NUK ISHIN FAVORITË, POR U KUALIFIKUAN/ Shikoni reagimin e veçantë të trajnerit Rasing Klub pas triumfit (VIDEO)

Klubi argjentinas i Rasing Klub, i surprizoi të gjithë ditën e sotme, duke eliminuar nga Kupa Libertadores brazilianët e Flamengos dhe duke shkuar kështu në çerekfinale.

Ndeshja e parë në Argjentinë ishte mbyllur në barazim 1-1 dhe Flamengo ishte padyshim skuadra favorite për t’u kualifikuar më tej, por nuk ndodhi kështu.

Edhe ndeshja e kthimit u mbyll në barazim 1-1, duke bërë që fituesi të përcaktohej nga penalltitë.  Aty klubi argjentinas u tregua më i saktë, duke prerë kështu biletën për në çerekfinale.

Menjëherë pas përfundimit të ndeshjes, vëmendjen e të gjithëve e ka tërhequr festimi i trajnerit të Rasing, Sebastian Bekasese. Ky i fundit menjëherë pasi skuadra e tij arriti kualifikimin, u shtri në fushë për të festuar, ku dukej shumë i lumtur.

Related posts

10 VITE PA LEGJENDËN E KUQE/ Klubi i Partizanit përkujton Panajot Panon (VIDEO)

Delo.autor

Lazio “grabit” në Spanjë/ Sulmuesi argjentinas mbërrin në Itali për të kryer vizitat mjekësore

Isa.Autor

“Gradohet” Armando Sadiku, tani është momenti i tij!

Sadik.Autor

Leave a Comment