Futboll Sport

EUROPA LEAGUE/ UEFA zbardh datat e shortit të raundit të tretë dhe takimeve

Raundi i tretë i Europa LEAGUE do të hidhet ditën e hënë në 23 korrik në Nyon të Zvicrës.

Përcaktimi i çifteve ndahet në dy rrugë: 10 skuadra që kualifikohen nga raundi i dytë eliminator i Europa LEAGUE dhe 10 skuadra të Champions League që skualifikohen në raundin e dytë eliminator. Pjesa tjetër do të përcaktohet nga avancimi i tyre në fazat kualifikuese.

Ndeshjet e raundit të tretë luhen në datat 9 dhe 16 gusht

Related posts

ËSHTË ZYRTARE/ Pogba vendos për të ardhmen, i bashkohet skuadrës franceze…

Delo.autor

Real Madrid “projekton” zëvëndësuesin e Bale, talenti 19 vjeçar vjen nga Bundesliga

Sadik.Autor

PAS DËMTIMIT/ Icardi në San Siro, fishkëllima dhe arratisje (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment