Futboll Sport

PAS VDEKJES SË MARADONËS/ Argjentina merr një lajm të keq, shtrohet me urgjencë në spital ish-trajneri i kombëtares…

Ndërkohë që gjithë bota i ka sytë tek vdekja e Diego Armando Maradonës, shtetit argjentinas nuk i kanë të sosur lajmet e këqija.

Ish-trajneri i kombëtares argjentinase Alehandro Sabeja ka shfaqur komplikacione dhe është dërguar me urgjencë në spital.

Kohët e fundit ai ka vuajtur nga zemra por momentalisht nuk ka ende raportime për gjendjen e tij shëndetësore.

Ai ka trajnuar Argjentinën edhe gjatë Botërorit të 2014 në Brazil ku shkoi deri në finale por u mund nga Gjermania falë golit të Gëtzes në shtesë.

Related posts

PAMJE PREKËSE/ Homazh drithërues, Leicester kujton të paharrueshmin Vichai (FOTO)

Isa.Autor

ARRIHET MARRVESHJA/ SUPER sulmuesi i MILANIT largohet në kampionatin portugez

Isa.Autor

ATALANTA – MILAN/ “Kuqezinjtë” thellon shifrat, shënon Piatek

Delo.autor

Leave a Comment