Futboll Sport

Juve tjetër “stërkëmbësh” Realit, blen super talentin 18 vjeçar

Juventus ka siguruar shërbimet e talentit nga Venezuela Cristian Makoun, dtl 2000, duke mundur sërish në këtë merkado vere Realin e Madridit që e ndiqte prej kohësh talentin.

La Gazzetta dello Sport dha e para lajmin për sprintin që lejoi klubin e Juventusit të parakalonte Arsenalin dhe Real Madridin në garën për mesfushorin që shpërtheu në Kupën e Botës U17 vitin e kaluar me fanelën e kombëtares së tij. Makoun do të grumbullohet me të rinjtë e Juves nën udhrat e trajnerit Baldini.

Related posts

Vucaj lojtar i lirë/ Gati marrëveshja me skuadrën e Superiores për shkodranin

Isa.Autor

PLAS TEK BARCELONA/ PIQUE del KUNDËR MESSIT: Vetëvrasje nëse luajmë vetëm për…

Isa.Autor

Trajneri i Kombëtares “i futet” kuzhinës: Omëletë kundër fërgesës tiranase

Q.Autor

Leave a Comment