Futboll Seria A Sport

Juventusi gati të sakrifikojë “xhevahirin” e tij për Ronaldon, përfiton ekipi anglez

Liverpooli po mendon për një transferim të rëndësishëm të kësaj merkatoje. Kur në Itali presin mbërritjen e Cristiano Ronaldos te Juventusi, britanikët janë përqëndruar te ylli bardhezi Paulo Dybala. Lajmi vjen nga rrjeti “Tuttomercatoweb” që studion lëvizjet e mundshme ndërmjet ligave të futbollit.

24-vjeçari prej kohësh nuk ndihet entuziast në ambjentin e kampionëve të Italisë. Në këtë sezon u pa një krisje e marrëdhënieve midis tij dhe trajnerit Allegri dhe një kalim i Ronaldos te Juventus mund të ndikojë në zvogëlimin e hapësirës për lojtarin e Argjentinës.

Juventus mund të përfitojë 160 milion euro nëse pranon shitjen e yllit të tij për një superstar botëror si Ronaldo.

Related posts

ARRIHET MARRËVESHJA/ Milan gjen sulmuesin e shumë kërkuar në Gjermani tek…

Delo.autor

DËSHIRON TË FORCOJË EKIPIN PËR SEZONIN E RI/ Ja plani rezervë që Inter ka për Edin Dzeko

Delo.autor

Nis pjesa e dytë, Belgjika një hap larg kualifikimit

Sadik.Autor

Leave a Comment