Futboll Sport

SHPËRDORIM DETYRE DHE MASHTRIM/ Procedohet penalisht kreu i shoqatës së KF Erzenit e një anëtar (EMRAT)

Kryetari dhe anëtari i shoqatës së KF Erzenit, Marius Shahini dhe Fundim Dollaku, janë vendosur nën hetim me akuzë për shpërdorim detyre dhe kompetencash.

Sipas policisë, janë proceduar penalisht shtetasit Marius Shahini me detyrë kryetar i shoqatës së Erzenit, si dhe Fundim Dollaku, anëtar i së njëjtës shoqatë.

Procedimi i tyre ka nisur për akuzën e mashtrimit, shpërdorimit të kompetencave dhe të detyrës.

Për këta shtetas është bërë kallëzim nga ana e Drejtorisë së Shumë Sporteve në Bashkinë Shijak, se dyshohet që shtetasit Marius Shahini dhe Fundim Dollaku, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë shpërdoruar detyrën dhe kompetencat, duke përfaqësuar shoqatën e Klubit të Futbollit, në mbledhje dhe votime, pa lejen e drejtuesve të bashkisë Shijak.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Shkallës së Parë Durrës, për veprime të mëtejshme procedurale.

Related posts

E BUJSHME NGA ANGLIA/ Cristiano Ronaldo me hotel të ri në Manchester, konkurron ish shokët

Delo.autor

Jose Mourinho feston finalen duke sulmuar kritikët…

Sadik.Autor

Gati dy vite, 74 ndeshje pa një penallti kundër Barcelonës në La Liga

Q.Autor

Leave a Comment