Futboll Sport

KONFIRMOHET transferimi i parë i epokës Elliott/ Portieri ZYRTARIZON… (FOTO)

Vetëm disa ditë pasi është përfolur për një kalim te Chelsea, mesa duket Pepe Reina ka zgjedhur të kalojë nga Napoli te rivalët e Serie A, AC Milan.

Reina ka qenë një pjesë e rëndësishme e Napolit në vitet e fundit. Sezonin e kaluar ai luajti në 37 nga 38 ndeshjet e kampionatit italian.

Por trajneri i ri Carlo Ancelotti pritet të vendosë mes dy shtyllave blerjen e re Alex Meret, duke i dhënë fanellën me nr. 1, çka do të thotë se Reina duhet të largohej për të shmangur stolin.

Dhe tani ka ardhur konfirmimi i klubit, me një foto që tregon se spanjolli aktualisht ndodhet në Milanelo.

Related posts

Telenovela “Ramsey”/ MILANI shumë PRANË mesfushorit “VRASËS”, në janar…

Isa.Autor

Spanja ka zgjedhur, ish-trajneri i Barcelonës për të drejtuar kombëtaren

Isa.Autor

LËSHOHET “BOMBA” E RRADHËS/ Icardi i dërgon sinjal Juventusit me anë të… (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment