Futboll Sport

Kryevepër arkitekturore/ Stadiumi “Mercedens Benz” është i lëvizshëm (VIDEO)

Jemi në 2018 dhe e dimë shumë mirë që teknologjia po ecën me ritme të shpejta zhvillimi. Teknologjia është futur edhe në futboll. Ndërkohë stadiumi më i fundit i MLS Atlanta United FC dhe Atlanta Falcons është një kryevepër arkitekturore.

Stadiumi i ekipit amerikan mban emrin “Mercedes-Benz Stadium” dhe shifra për ndërtimin e tij kapi vlerën e 1.5 miliardë dollarë. Ky stadium nuk është si gjithë të tjerët. Risia qëndron në faktin se çatia e këtij stadiumi është e lëvizshme dhe mund të hapet ose të mbyllet sipas dëshirës.

Related posts

NËN DRITËN E DIELLIT/ Java e 5-të e Superiores e gjitha pa drita, ja përballjet e forta

Delo.autor

FLET PËR SITUATËN E LAZIOS/ Igli Tare “karikon” ekipin: Ne nuk kemi asnjë vështirësi, do kërkojmë të…

Delo.autor

Benevento-Crotone/ Dramatik derbi i shqiptarëve në Serie A, ja çfarë bëri Gjimshiti kundër Ajetit

Q.Autor

Leave a Comment