Futboll Premier League Sport

LIVE/ Çerekfinalet për Anglinë kalojnë nga sfida e “zjarrit” përballë Kolumbisë

Anglia e ndërtuar për të ngritur trofeun më të rëndësishëm sportiv në glob do të luaj pas pak çastesh me Kolumbinë. Ekipi i drejtuar nga trajneri Southgate do të ketë përballë Kolumbinë e emrave të mëdhenj si Falkao, Kuadrado, James dhe Sanchez.

Ndërkohë “3 luanët” që janë të destinuar për ti shkuar deri në fund këtij kompeticionit priten të udhëhiqen nga sulmueesi Harry Kane.

Kjo përballje që luhet për një biletë në çerekfianlet e Kupës së Botës “Rusi 2018” starton pas pak çastesh dhe do të luhet në stadiumin “Otkrytiye Arena”.

Related posts

DEL E VËRTETA/ Zbulohet letra, ja pse MILANI e shkarkoi Fasonen, nuk kishte…

Isa.Autor

DEKLARATA BEFASUESE/ Largimi nga Man United ishte momenti më i bukur në…

Isa.Autor

LARG PRITSHMËRIVE/ KOVAC rrezikon shkarkimin, shfaqet “fantazma” e Heynckes

Isa.Autor

Leave a Comment