Futboll Sport

Lufta për “Dorashkën e Artë” të Botërorit, njihuni me pretendentët kryesorë (FOTO)

“Dorashak e Artë” e Botërorit është një çmim që jepet në fund të turneut dhe i jepet portierit më të mirë. Favoritët kryesor për ta fitura këtë çmim janë: Xhordan Pikford (portieri i Anglisë), Tibo Kurtua (portieri i Belgjikës), Hugo Loris (portieri i Francës), Daniel Subasiç (Portieri i Kroacisë).

Njëri nga këta portierë do fitojë çmimin të cili e kanë fituar më pra edhe Manuel Nojer (2014), Iker Kasijas (2010), Xhanluixhi Bufon (2006), Oliver Kahn (2002).

Related posts

FIFA: Ja lojtari më i mirë i ndeshjes Brazil – Belgjikë (FOTO)

Isa.Autor

E PABESUESHME/ Barça paguan 487 mln euro dhe lë mbrapa dyshen Real-Man United

Isa.Autor

NJË TJETËR PËRBALLJE “AIR ALBANIA”/ Ja ndeshja që do luhet në stadiumin e ri

Delo.autor

Leave a Comment