Futboll Seria A Sport

RONALDO u largua, Real Madridi merr vendimin “qesharak”

Rrjetet sociale janë një mjet komunikimi i përdorur nga njerëz nga e gjithë bota dhe natyrisht, atletët nuk bëjnë përjashtim. Pothuajse të gjithë ata që janë pjesë e elitës (dhe shumë që nuk janë gjithashtu) kanë një llogari në Twitter, Instagram dhe / ose Facebook. Cristiano Ronaldo është një shembull dhe, në fakt, personi me më shumë ndjekës në rrjetet sociale (pothuajse 121 milionë ndjekës në Facebook, më shumë se 73.4 milionë në Twitter dhe më shumë se 135 milionë në Instagram). E pra, Real Madridi nuk është më një nga ndjekësit e pesë herë fituesit të “Topit të Artë”.

Është e zakonshme që ekipet të ndjekin lojtarët e tyre në rrjetet sociale (klubi i Los Blancos ndjek në Instagram 31 profile, ndër të cilat 22 anëtarë të stafit, si dhe z.Julen Lopetegui), por sot Cristiano është Ai për ata. Ai nuk shfaqet as midis 52 llogarive që klubi i Madridit ndjek në Twitter. Shpjegimi është i thjeshtë: portugezi nuk është më pjesë e stafit dhe prandaj nuk ka kuptim të mbetet në listën e njerëzve apo kompanive që Real Madrid ndjek në rrjetet e tyre sociale. Nga ana tjetër, me largimin e CR7 klubi ka vuajtur rënien e numrit të ndjekësve që ka në Twitter, duke humbur rreth një milion ndjekës. Ndërkohë, në krahun tjetër Juve ka fituar gati të njëjtin numër ndjekësish në rrjet social (mbi një milion) me ardhjen e super yllit portugez.

Related posts

Llogariten koeficientët, matematicienët: Finalja e Botërorit do të jetë Gjermani-Brazil

Sadik.Autor

UDHËTUAN DREJT TURQISË PËR EKIPIN E ZEMRËS/ Tifozëve të Romës iu ndodh e papritura në stadium

Delo.autor

Ventura zbardh disa të vërteta për Italinë

Sadik.Autor

Leave a Comment