Futboll Sport

Rooney “tradhton” Ronaldon: Messi është lojtari më i mirë i historisë së futbollit

Wayne Rooney beson se Lionel Messi është më i mirë se Cristiano Ronaldo. 32-vjeçari ka luajtur me yllin portugez te Manchester United, por insiston se ikona argjentinase është më i miri i të gjitha kohërave.

Rooney është pyetur gjatë debati për pyetjen e përhershme mbi më të mirin e historisë. Dhe pa asnjë hezitim, anglezi përgjigjet: “Messi.

“Ata anë mbase dy më të mirët e historisë. “Por mendoj se Messi është më i miri i të gjitha kohërave.”

Rooney ka fituar tre tituj në Premier League, Champions League dhe FA Cup gjatë kohës së tij me Ronaldon tek United. Ata formuan një dyshe të frikshme deri në momentin që Ronaldo kaloi te Real Madrid më 2009.

Related posts

KUALIFIKIMI HISTORIK NË CHAMPIONS/ Dalin pamjet, shikoni festën e Atalantës në dhomat e zhveshjes (VIDEO)

Delo.autor

“15 GOLA NË 6 NDESHJE”/ Lukaku gjen arsyen pse nuk po shënon më si…

Isa.Autor

KUPA E BOTËS/ Belgjika shënon golin e tretë ndaj Tunizisë

Sadik.Autor

Leave a Comment