Futboll Sport

Rusia eliminoi Spanjën në Botëror, reagon ambasada ruse në Tiranë: E pabesueshme

Ambasada e Rusisë në Tiranë ka reaguar pas fitores së kombëtares ruse përballë Spanjës në kuadër të kampionatit Botëror.

Koha e rregullt përfundoi me rezultatin 1-1, por spanjollët janë mundur me penallti nga Rusia, vendi organizator i cili është kualifikuar për në çerekfinale.

Ambasada ruse në Tiranë ka publikuar në Facebook një foto të kombëtares spanjolle duke festuar dhe shkruan në shqip: “E pabesueshme. Sa krenarë jemi sot! 🇷🇺 🇷🇺 🇷🇺”.

Related posts

Lewandowski në Madrid? Kështu përgjigjet Heynckes

Q.Autor

Reshjet RREZIKOJNË “djemtë e shpellës”/ ALARMOHEN autoritetet tajlandeze

Sadik.Autor

KA FITUAR MEDALJE/ RRËFIMI TRONDITËS I PIRRO DHIMËS: Në Shqipëri isha GREK, ndërsa në Greqi më thonin…

Isa.Autor

Leave a Comment