Bundesliga Futboll Sport

SHKËLQEU NË BOTËROR/ Shtutgarti vendos të ardhmen e francezit Pavard

Benjamin Pavard është i destinuar të qëndrojë te Stuttgart edhe këtë sezon. Eshtë drejtori sportiv i klubit gjerman, Michael Reschke ai që i jep fund zërave rreth kampionit të botës me Francën.

Sipas Reschke të gjithë kanë besim se edhe këtë vit Pavard do të veshë fanellën e Stuttgart dhe për më tepër ai saktësoi se nuk ka mbërritur asnjë ofertë zyrtare në dyert e klubit.

Për mbrojtësin francez pati interesim nga Barcelona, Tottenham e Arsenal por ishte Bayern Munich ekipi më pranë tij dhe pretendimet prej 35 milionë euro për kartonin kanë shtyrë ndoshta për vitin tjetër kalimin te bavarezët.

Related posts

ZYRTARE/ Stadiumi i ri, “Fadil Vokrri” pret nesër “dritën jeshile”

Isa.Autor

Xhemaili: Duhet të kisha shënuar edhe unë, kemi më shumë besim

Isa.Autor

FITORE SPEKTAKOLARE/ PSG mposht Reims falë yllit Mbappe me dopietë dhe rikthehet në krye

Delo.autor

Leave a Comment