Futboll Sport

Viera: “Balotelli po punon për të rikuperuar kohën e humbur!”

Gjatë prezantimit të blerjes së re Youcef Atal, Patrick Vieira, trajneri i ri i Nice, ka folur edhe për rikthimin në stërvitje të italianit Mario Balotelli.

Për “SuperMario” u fol se do të largohet nga Nice, me Marseille në “pole position” për të marrë shërbimet e tij, por tani situata ka ndryshuar dhe sulmuesi ka nisur fazën përgatitore me ekipin ku ka luajtur në dy sezonet e fundit të Ligue 1.

“Skuadra po përgatitet prej një jave dhe Balotelli prej vetëm një dite, është normale që ai të punojë veçmas, – tha Vieira që e ka pasur Balotelli shok ekipi kur luanin te Inter. – Nuk ka të njëjtën përgatitje fizike me shokët për momentin, por kryesorja është që po punon të për rikuperuar kohën e humbur.”

Related posts

NIS PËRFORCIMET E MËDHA/ “Katalanasit” në negociata me yllin e Dortmund, ja oferta e “çmendur”

Delo.autor

“PRISNIM TË RIKTHEHESHIM TEK FITORJA”/ Piol zbulon thembrën e Akilit: Ja kush është pika jonë e dobët!

Delo.autor

E BUJSHME/ De Rossi pranë pankinës së parë në Serinë A, kontaktohet nga klubi i njohur italian

Delo.autor

Leave a Comment