Futboll Sport

Viera: “Balotelli po punon për të rikuperuar kohën e humbur!”

Gjatë prezantimit të blerjes së re Youcef Atal, Patrick Vieira, trajneri i ri i Nice, ka folur edhe për rikthimin në stërvitje të italianit Mario Balotelli.

Për “SuperMario” u fol se do të largohet nga Nice, me Marseille në “pole position” për të marrë shërbimet e tij, por tani situata ka ndryshuar dhe sulmuesi ka nisur fazën përgatitore me ekipin ku ka luajtur në dy sezonet e fundit të Ligue 1.

“Skuadra po përgatitet prej një jave dhe Balotelli prej vetëm një dite, është normale që ai të punojë veçmas, – tha Vieira që e ka pasur Balotelli shok ekipi kur luanin te Inter. – Nuk ka të njëjtën përgatitje fizike me shokët për momentin, por kryesorja është që po punon të për rikuperuar kohën e humbur.”

Related posts

ARRIHET MARRËVESHJA ME MBROJTËSIN E EKIPIT/ Interi rinovon kontratën me lojtarin… (FOTO)

Delo.autor

LARGIMET E SHUMTA NUK SHQETËSOJNË KLUBIN/ Kukësi i premton tifozëve dy afrime “bomba”

Delo.autor

GJITHMONË PROBLEMATIK/ Alban Hoxha e ka”bërë rrugë” shoqërimin për në komisariat (RASTET)

Isa.Autor

Leave a Comment