Futboll Sport

Zidane te Franca? Ja kush do të jetë trajneri i “gjelave” në “Euro 2020”

Didier Deschamps trajneri që udhëhoqi Francën drejt titullit të dytë Botëror do të qëndrojë në krye të përfaqësues së gjelave të paktën deri në fund të Euro 2020, ashtu siç parashikohet edhe në kontratën e tij.

Diçka të tillë e konfirmoi për mediat presidenti i federatës franceze të futbollit Noel Le Graet, i cili përjashtoi çdo mundësi për një largim të parakohshëm të Deschamps nga Franca. Ndërkohë presidenti i federatës shtoi gjithashtu se edhe nëse Deschamps largohet në përfundim të kontratës dhe vendos të mos rinovojë me gjelat.

Shanset që Zinedine Zidane të marrë drejtimin e kombëtares pasi te ish tekniku i Realit nuk ekziston një dëshirë e tillë, edhe në pse në futboll kurrë mos thuaj kurrë.

Related posts

Në pritje të finales së Kupës, Shkëndija vijon të fitojë

Sadik.Autor

“TIRANA E MERITONTE FITOREN”/ Flet presidenti Demi pas humbjes: Nuk jam i zhgënjyer, por…

Delo.autor

Joao Mario nuk qëndron te Interi, e ardhmja e tij mes futbollit spanjoll dhe anglez

Sadik.Autor

Leave a Comment