Futboll Sport

 Zvicra “shpërfill” kontributin financiar të shqiptarëve për Xhakën dhe Shaqirin…

Zvicra nuk e ka pranuar fondin e mbledhur nga shqiptarët për t’i paguar gjobat e futbollistëve të përfaqësueses zvicerane që bënë shqiponjën pas golave ndaj Serbisë në Botëror.

Rilind Reka, një nga nismëtarët e mbledhjes së parave për të paguar gjobën prej 25 mijë frangash të Granit Xhakës, Xherdan Shaqirit dhe Stephan Lichtsteinerit, ka treguar në Facebook se Federata e Zvicrës i ka rekomanduar që paratë e grumbulluara të dorëzohen për ndonjë kauzë të mirë.

Related posts

Man City ka shpenzuar €269.5 mln, Guardiola ndërton mbrojtjen më të shtrenjtë në botë

Q.Autor

PO SHKËLQEN TEK MAN CITY/ Sterling: Unë lulëzoj duke ua dëshmuar të kundërtën njerëzve

Isa.Autor

NË KOHË KORONAVIRUSI/ Gjest i madh, Teuta dhuron ushqime për familjet në nevojë (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment