Futboll Seria A Sport

Allegri optimist për shortin/ Marotta: RONALDO është më i mirë se MODRIC

Mund të kishte shkuar edhe më mirë, megjithatë shorti i fazës me grupe të Champions League në Montekarlo nuk e mërzit së tepërmi Juventus, që konsiderohet si favorit në këtë veprimtari.

“Zonja e Vjetër” do të ndeshet me Manchester United, Valencia dhe Young Boys.

“Eshtë një grup i fortë, një grup me vlera, me ekipe cilësore dhe me traditë. Do të shkojmë në stadiume historike si “Old Trafford” dhe “Mestalla”. Kjo është e bukura e Champions League. Objektivi ynë minimal në këtë veprimtari është të kalojmë fazën me grupe,” – tha trajneri i Juventus, Massimilano Allegri.

Ndërsa drejtori sportiv Giuseppe Marotta, shtoi: “Gjithçka varet nga ne, si gjithmonë. Mendoj se me afrimin e Cristiano Ronaldo është e drejtë të pretendojmë të fitojmë Champions League. Personalisht mendoj se ai e meritonte më shumë se Modric çmimin e futbollistit më të mira nga UEFA.”

 

Related posts

BARAZIM NË “PAQE” NË “SAN SIRO”/ Milan dhe Napoli ndajnë pikët, vazhdon kriza tek të dyja ekipet

Delo.autor

JUVENTUS-ROMA/ Të dy ekipet në “luftë” për një vend në gjysmëfinale (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

“HIMNI I “GJELAVE” NUK DO TË VËRSHËLLEHET”/ Flet ish-kapiteni Cana: Panucci dështoi tek Shqipëria, Kosova…

Delo.autor

Leave a Comment