Champions League Futboll Sport

CHAMPIONS LEAGUE/ Mbrëmje e madhe europiane, ja kush skuadra u kualifikuan në fazën e grupeve

Mbrëmja e sotme e Champions League erdhi me 3 ndeshje shumë interesante, ku mes tyre takimi më i fortë ishte mes PAOK-Benfica, por që portugezët e “fikën” shumë shpejtë shpresën e grekëve, duke fituar 1-3 që në pjesën e parë. 1-4 u mbyll ky 90 minutësh dhe nënkampionët e Portugalisë kualifikohen në fazën e grupeve.

Dy takimet e tjera ishin mes PSV-Bate, u kualifikian holandezët, të cilët fituan 3-0. Ndërsa ndeshja tjetër ishte mes Salzburg-Cervena Zvezda dhe miqtë kaluan në fazën e grupeve pas një barazimi 2-2.

Related posts

PAS DISFATËS NDAJ TORINOS/ Spalletti: Nevojitet të rivendoset rregulli mbi principet e skuadrës

Delo.autor

“SKËNDERBEU ISHTE NJË TJETËR HISTORI”/ Mbrojtësi Vangjeli: Tirana nuk ka pika të dobëta, grupi duhet të…

Delo.autor

“ILIR DAJA I DUHURI PËR PARTIZANIN”/ Skerdi Bejzade: Ai nuk pranon ndërhyrje…

Delo.autor

Leave a Comment