Futboll Premier League Sport

Dikur konsiderohej RONALDO I RI/ ITALIANI po përgatitet për kalimin tek Panathinaikos

Në fillimet e karrierës konsiderohej si një nga talentet më premtues të akademisë së Manchester United. Ai shijoi një debutim ëndrrash me ekipin e parë dhe dukej sikur do të shpërthente me fanellën e Djajve. Po shumë vite më pas ai është një sulmues i harruar që kalon nga një skuadër mesatare te tjetra.

Pas dy sezoneve te Novarra, Federico Macheda është shumë pranë transferimit te Panathinaikos në kampionatin grek.

Lojtari i vitit 1991 ka luajtur më parë edhe në Gjermani, por tani do ta provojë shansin e tij në Greqi.

Related posts

E BUJSHME NGA GJERMANIA/ “BILD”: Tuchel niset drejt Londrës. Zbulohet kontrata me Chelsea

Delo.autor

EUROPA LEAGUE/ Molde e fortë për Laçin, kurbinasit me një këmbë jashtë Evropës

Isa.Autor

NUK KA RIVAL NË SERIE A/ Juventusi në kërkim të rekordit absolut, ja ekipi që e pengon

Delo.autor

Leave a Comment