Futboll Premier League Sport

E KËRKOI MILANI/ Max Meyer tregon përse preferoi klubin e madh anglez

Max Meyer e ka zbuluar përse e ka zgjedhur kalimin te skuadra angleze, Crystal Palace gjatë kësaj vere.
Mesfushori ka qenë një agjent i lirë pas largimit nga Schalke dhe është kërkuar nga disa klube të mëdha evropiane.

“Fillimisht kam dëgjuar për interesimin e Crystalit në fund të korrikut, kështu që kam nënshkruar me ta pas disa javësh”, ka thënë gjermani. “Unë e dija që Crystal Palaca është një klub dhe një qytet i mrekullueshëm, por e kisha ndjenjën që klubi ishin shumë të interesuar për mua dhe kishin besim në aftësitë e mia”.

Ai ka nënshkruar një kontratë katërvjeçare me klubin anglez me një pagë prej 188 mijë eurosh për javë, që e bënë lojtarin më të paguar në skuadër.

Related posts

Liverpool mbyllë dilemën e kualifikimit, shënon përsëri (VIDEO)

Sadik.Autor

KUPA E SHQIPËRISË/ Katër skuadra mbeten në garë, ja plani për sfidat gjysmëfinale…

Delo.autor

KORONAVIRUSI/ Gravina zbulon të gjithë skenarët: Nuk ka titull në tavolinë në Serie A

Delo.autor

Leave a Comment