Futboll Premier League Sport

E PAZAKONTË/ Emeri kërkon ndryshime tek ARSENALI, vendos RREGULLIN E ÇUDITSHËM

Emeri ka vendosur një rregull të çuditshëm për futbollistët e Arsenalit. Ai ka ndaluar që ata të pijnë lëngje frutash. Tekniku ka ndërhyrë edhe në dietën e lojtarëve.

Ai është i bindur se lëvizjet e vogla mund të sjellin ndryshime. Trajneri i Arsenalit është nga të parët që ka insistuar të bëhet teste të shpeshta të gjakut dhe hidratimit.

Spanjolli ka zëvendësuar Vengerin në muajin maj, duke firmosur një kontratë që do ta mbajë në Londër për 3 vitet e ardhshme. Nga kjo kontratë do të përfitojë 17 milionë euro. Arsenal ka humbur 2 ndeshje dhe ka fituar 1 në startin e Premier Ligës.

 

Related posts

ZYRTARE/ Mbi 300 ndeshje në kampionatin italian, futbollisti shqiptar transferohet në Serinë B

Delo.autor

Ankohet Roma: UEFA na detyroi ta shesim Salahun në Liverpool

Sadik.Autor

“SAN SIRO” SI GËRMADHË”/ Futbollisti i Romës “godet” futbollin italian

Delo.autor

Leave a Comment