Futboll Sport

FJALËT E PARA SI KAPITEN/ Romagnoli: Jam krenar, Higuain mes më të fortëve në botë

Fjalët e para në cilësinë e kapitenit të Milan për Alessio Romagnoli. Qendërmbrojtësi kuqezi, në një intervistë për “Milan TV” ka folur ndër të tjera për emocionet që i jep të mbajturit e shiritit së kapitenit, por edhe për dy prej blerjeve të “Djajve”, Caldara dhe Higuain. “Thjesht fakti që jam te Milan është shumë bukur, të jem kapiten është motiv për një krenari të madhe. Shpresoj të nderoj shiritin e kapitenit, sikurse uroj të bëj. Asnjë futbollist nuk duhet të ketë limite. Uroj që të përmirësohem dhe të rritem në çdo këndvështrim dhe të jap maksimumin për Milan”, deklaroi Romagnoli në lidhje me rolin e tij të kapitenit kuqezi.

“Përveçse është një futbollist i madh, Caldara është edhe një djalosh shumë i mirë. Jemi shumë në atë rol dhe ndihem mire me atë. Shpresoj që kushdo të luaj të bëjë Milan-in të fitojë”, u shpreh kapiteni i Milan mbi afrimin e Caldara, ndërkohë që në lidhje me Higuain, ai deklaroi: “Besoj se Higuain është mes sulmuesve më të fortë në botë. Ka shënuar shuëm gola kudo që ka luajtur. Shpresoj që të vazhdojë të shënojë edhe këtu dhe të na bëjë të fitojmë ndeshje”.

Related posts

E GJITHË VËMËNDJA TEK DERBI/ Kryeqyteti gati për një përballje titanësh

Isa.Autor

PAS SUKSESIT HISTORIK/ De Biasi në bisedime me kombëtaren që u shpartallua nga Kosova

Isa.Autor

Barcelona – Getafe: Formacionet zyrtare, Mina debuton si titullar

Q.Autor

Leave a Comment