Futboll Premier League Sport

GUARDIOLA “FLAK” MALLKIMIN/ AGUERO “shkërmoq” Chelsean dhe FITON SUPERKUPËN (VIDEO)

Chelsea-Manchester City u përballën ditën e sotme në finalen e “Community Shield” dhe “qytetarët” kanë fituar me rezultatin 0-2. Të dy golat janë shënuar nga Sergio Agureo, i cili e ka “shkundur” portën nga një herë për çdo pjesë.

Goli i parë u shënua ne minutën e 13-të, ndërsa i dyti në të 58-tën. kjo ishte një fitore shumë e rëndësishme për Pep Guardiolën që e nis sezonin me një trofe, ndërsa për Sarrin aventura nuk filloi në mënyrën më të keqe të mundshme.

Related posts

Formacionet zyrtare: Bologna – Juventus

Delo.autor

GABON Buffon/ Arsenali shënon tjetër gol, ja dalja e gabuar e portierit (VIDEO)

Isa.Autor

ANGLI-KOSOVË/ “Dardanët” ka shansin real për t’u kualifikuar në EURO 2020 (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

Leave a Comment