Futboll Sport

MERKATO E DOBËT/ Tottenham turpërohet në Spanjë, ka nevojë për përforcime (VIDEO)

Ekipi i ngjitur sivjet në La Liga, Girona, ka mposhtur 4-1 Tottenham në miqësore, duke skuadrën ekipin e drejtuar nga Manuel Pochettino.

Edhe pse kishte mungesa të tilla si Harry Kane, Hugo Lloris, Jan Vertonghen dhe Dele Alli paraqitja e “spursave” la shumë për të dëshiruar duke dhënë shembullin e radhës se kur mbeten edhe pesë ditë nga fundi i merkatos, ata kanë nevojë për përforcime.

Tottenham shënoi i pari me golin e realizuar nga Lucas Moura me goditje dënimi, por më pas u turpërua nga katër golat e Girona, që shërbejnë si alarm i kuq për ekipin që do të marrë pjesë edhe në Champions League.

 

Related posts

E FUNDIT/ FUTBOLLI SHQIPTAR NË ZI, VDES ish-futbollisti i njohur 28-vjeçar

Isa.Autor

KUJTON MOMENTET E VËSHTIRA/ Ish-lojtari i Manchester City rrëfen: Kokaina më jepte paranoja, më dukej…

Delo.autor

SULMUESI RINOVON ME MILANIN/ Është idhulli i ri i tifozëve në…

Isa.Autor

Leave a Comment