Futboll Seria A Sport

NDIZET SUPERSFIDA/ Tifozët e Napolit e “masakrojnë El Pipitën”,i dërgojnë mesazh të…

Është e sigurt të thuhet se nuk ka më dashuri përsëri mes Gonzalo Higuain dhe tifozëve të Napolit. Të kaltrit ndihen të tradhtuar kur argjentinasi pranoi të transferonte në Juventus për 90 milionë euro dy vjet më parë. Argjentinasi gjithmonë ka qenë i pamëshirshëm ndaj ish-klubit të tij që ka shënuar pesë gola në tre ndeshje kundër ish-shokëve të tij.

Milan sapo ka mbërritur në Napoli dhe tifozët e Partenopei treguan një flamur që mbante mbishkrimin : “Ju ndërroni më shumë fanella a se të brendshme”.

Tifozët si tifozët e Napolit nuk kanë falur fare ‘El Pipita’ i cili do të bëjë debutimin e tij të Serie A kundër jugorëve të italisë.

Related posts

“E KE PARË SA MIRË DUKESH ME FANELLËN E…”/ Tlaxcala lajmëron blerjen e CR7, çmenden rrjetet sociale (FOTO)

Delo.autor

A JE INTERIST? Kjo është përgjigjja e trajnerit të ri të Milanit

Delo.autor

“LOJTARI I VITIT”/ Trashi: Sezoni i duhur për titullin, shpresoj të bëhem pjesë e…

Delo.autor

Leave a Comment