Futboll Premier League Sport

SULMUESI ARGJENTINAS/ Fulham merr një “Zorro” nga Atletico Madrid

Fulham ka konfirmuar huazimin e sulmuesit Luciano Vietto në minutat e fundit të merkatos nga Atletico Madrid. 24-vjeçari, që ka qenë i huazuar te Valencia në sezonin e kaluar, nuk gjeti vend as sivjet në “Wanda Metropolitano”.

Fulham, që sivjet është rikthyer në Premier League, e bindi të transferohej në Londër, vetëm 20 minuta para mbylljes zyrtare të merkatos.

Vietto është prezantuar me maskën e Zorro, në shenjë respekti ndaj bashkëpatriotit Facundo Sava, që bëri të njëjtën gjë në ditën e prezantimit.

Ai largohet nga La Liga, pas 4 golave të shënuar në 29 ndeshje…

Related posts

NGA “FERRI” NË “PARAJSË”/ Ja lajmi i madh për talentin i Real Madridit

Delo.autor

“KËPUCA E ARTË” NË PREMIER/ Ja “Njeriu Merimangë” që i shpall “luftë” Salah dhe Aguero

Delo.autor

E BUJSHME NGA ITALIA/ MILANI i magjepsuar pas TALENTIT holandez të PSV

Isa.Autor

Leave a Comment