Futboll Sports

U DËMTUA NË FUSHËN E BLERTË/ Zgjohet pas një viti në koma talenti i Ajaksit

Pak më shumë se një vit nga pragtragjedia në fushën e blertë, gjatë miqësores së 8 korrikut të 2017-s me Werder Bremen, Abdelhak “Appie” Nouri është rizgjuar nga gjendja e komës.

Për shkak të një aritmie, talenti i Ajaksit pësoi një kolaps kardiovaskular, i cili i shkaktoi një dëmtim të rëndë dhe të përhershëm cerebral, por këtë të martë ka mundur të komunikojë me familjarë të tij përmes mimikës.“Gjendja e tij neurologjike është më e mirë nga disa muaj më parë”, thotë i vëllai Abderrahim.

Përgjatë këtyre muajve, djaloshi i ri nuk është harruar as në Itali. Ish-shokët e tij të skuadrës, Justin Kluivert (sot te Roma) dhe Younes (te Napoli) kanë vendosur të mbajnë veshur fanellën me të njëjtin numër që kishte Nouri tek Ajaksi, 34-n.

Related posts

NGA TAPETI I BUTË TEK HYRJA E MEDIAVE/ Ja çfarë la UEFA si detyra për t’u realizuar në “Air Albania Stadium”

Delo.autor

Teuta – Flamurtari/ Durrsakët shumë pranë golit, Traore gabon i vetëm përballë portierit (VIDEO)

Isa.Autor

TIRANA-PARTIZANI/ Frikë nga koronavirusi, tifoz me maskë edhe në “Air Albania” (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment