Futboll Ligue 1 Sport

NË PRAG TË NDESHJES NDAJ RENNESIT/ Tuchel thur elozhe: Ai mund të luajë kudo në fushë

Paris Saint-Germain do të presë Stade Rennais në Parc des Princes të dielën në ndeshjen e fundit të javës së 22-të të kampionatit francez.

Në konferencën për shtyp, trajneri i PSG Thomas Tuchel, i ka thurur elozhe lojtarit të përfaqësueses braziliane Dani Alves.

Duke parë emergjencën në mesin e fushës, gazetarët e pyesin për rreshtimin që do të përdorë ai për sfidën e radhës dhe Tuchel shprehet se ka në dispozicion një lojtar të cilin mund ta aktivizojë kudo në fushë.

Mbase mund të duket një deklaratë e ekzagjeruar për disa, por trajneri gjerman e ka seriozisht.

“Dani Alves mund të luajë kudo. Ai mund të luajë në mbrojtje, në mesfushë apo në sulm.

“Mjafton t’i thuash dy orë përpara ndeshjes.”

Related posts

Pas supergolit, “shpërthen” Kompany: Ja çfarë po mendoja para se të gjuaja

Delo.autor

TË KUQTË PROTESTOJNË/ Momenti i golit të dyshimtë të Kukësit (VIDEO)

bora.autor

Stërvitja “kafshërore” po i ndryshon planet Ancelotit, Hysajn e pret stoli

Isa.Autor

Leave a Comment