Futboll La Liga Sport

BARCELONA hedh në “plehra” traditën, katalanasit shtangin me uniformën e re (FOTO)

Ndonëse ende nuk ka filluar mirë sezoni aktual, në Barcelonë kanë filluar të qarkullojnë fotot e uniformës së re të katalanasve për sezonin pasardhës, 2019-2020.

Lajmi është bërë i ditur nga Diario Sport që ka publikuar dhe pamjet e fanelës, ku bi në sy zëvendësimi i shiritave “blaugrana” me katrorë. Në këtë mënyrë, nëse kjo do jetë realisht uniforma për sezonin e rradhës atëhere Barcelona do të thyej traditën historike të klubit duke hequr shiritat karakteristike nga fanela e parë.

Related posts

ZBULON FORMACIONIN MË TË NË HISTORINË E FUTBOLLIT/ Ronaldinho: Ja 11-shja i të gjitha kohërave, ngel jashtë…

Delo.autor

E BUJSHME/ De Ligt arrin marrëveshjen me Juventusin, ja kur mbërrin në Torino (FOTO)

bora.autor

KAPITENI I KOMBËTARES/ AGOLLI: Zgjedhjet i bën trajneri, unë përgjigjem për gjithçka te skuadra

Isa.Autor

Leave a Comment