Futboll Seria A Sport

BEFASON MANCINI/ Fytyra të reja në kombëtaren italiane për Nations League

Roberto Mancini ka emëruar skuadrën e Italisë që do të ndeshet me Poloninë he Portugalinë në UEFA Nations League, duke përfshirë Biraghi, Lazzari dhe Pellegri.Azzurri do ta nisin turneun në Stadio Dall’Ara të Bolonjës ndaj Polonisë më 7 shtator. Më pas do të luajë ndaj Portugalisë në Lisbonë ë 10 shtator.

Lojtarët do të mbërrijnë në Converciano ditën e hënë për të nisur stërvitjen. Chiellini rikthehet në skuadër pas një periudhe pushimi.

Lista e plotë e lojtarëve të grumbulluar.

Portierë: Alessio Cragno (Cagliari), Gianluigi Donnarumma (Milan), Mattia Perin (Juventus), Salvatore Sirigu (Torino);

Mbrojtës: Cristiano Biraghi (Fiorentina), Leonardo Bonucci (Juventus), Mattia Caldara (Milan), Giorgio Chiellini (Juventus), Domenico Criscito (Genoa), Emerson Palmieri Dos Santos (Chelsea), Manuel Lazzari (Spal), Alessio Romagnoli (Milan), Daniele Rugani (Juventus), Davide Zappacosta (Chelsea);

Mesfushorë: Nicolò Barella (Cagliari), Marco Benassi (Fiorentina), Bryan Cristante (Roma), Roberto Gagliardini (Inter), Frello Filho Jorge Luiz Jorginho (Chelsea), Lorenzo Pellegrini (Roma), Nicolò Zaniolo (Roma);

Sulmues: Mario Balotelli (Nizza), Andrea Belotti (Torino), Domenico Berardi (Sassuolo), Federico Bernardeschi (Juventus), Giacomo Bonaventura (Milan), Federico Chiesa (Fiorentina), Ciro Immobile (Lazio), Lorenzo Insigne (Napoli), Pietro Pellegri (Monaco), Simone Zaza (Torino).

Related posts

TOTTENHAM-AJAX/ Ylli holandez mposht me lehtësi portierin Lloris, ja goli (VIDEO)

Delo.autor

Eleminimi i Bayernit/ Plas “gallata” në rrjetet sociale( VIDEO)

Sadik.Autor

Son humbet penalltinë/ Koreja e Jugut mposht Uruguajin para 64 mijë tifozëve

Isa.Autor

Leave a Comment