Boks Futboll Sport

DEKLARATA TRONDITËSE/ Zef Gjoni: Gjetan Keta e trukoi ndeshjen, ky nuk është boks

Trajneri i Kombëtares shqiptare të boksit, Zef Gjoni, hedh akuza për ndeshjen finale mes Gjetan Ketës dhe Sladan Janjanin, e vlefshme për kategorinë e peshave të mesme në federatën WBU.

Kjo ndeshje e fituar nga shqiptari Gjetan Keta përballë boshnjakut Janjanin që u zhvillua në Dibër, për trajnerin e kombëtares Gjoni është një trukim e gjithë dhe një shfaqje e turpshme që bëhet para syve të specialistëve dhe tifozëve të boksit shqiptar.
Tekniku i kuqezinjve tregon edhe argumentet e tij, përse ndeshja finale është e trukuar, ndërsa ka një sfidë të hapur për Gjetan Ketën.

Related posts

Mourinho “tradhton” Ronaldon, tregon se kush është më i miri

Sadik.Autor

DUAN TË SURPRIZOJNË/ Tek Lacio ka harmoni, SHQIPTARËT bëhen të gjithë bashkë

Isa.Autor

Zidane: Ronaldo si Di Stefano, kualifikimi ende i hapur

Sadik.Autor

Leave a Comment