Futboll Sport

ETO’O kritikon NEYMAR: Duhet punojë fort, si CAVANI dhe MBAPPE, për të fituar…

PSG mund të jetë një ekip shumë i suksesshëm, nëse Neymar fillon të punojë aq fort, sa Edinson Cavani dhe Kylian Mbappe. I këtij mendimi është Samuel Eto’o. “Aureola” e brazilianit u gjend “nën zjarrin” e kritikave pas humbjes 3-1 të PSG në Ligën e Kampionëve, kundër Liverpool, javën e shkuar.

Megjithëse i ndihmoi të tijtë të rehabilitohen në fundjavë, në një sukses 3-1 kundër Rennes, Eto’o ka rezerva për yllin brazilian. Kamerunasi i njohur ka thënë që, nëse PSG do të arrijë potencialin e plotë, kërkohet më shumë nga braziliani 26-vjeçar.

Dhe si tri herë fitues i Ligës së Kampionëve, dy herë me Barcelonën dhe një herë me Interin, Eto’o është i kualifikuar për të folur mbi këtë temë. “Ne duam ta shohim Neymar duke vrapuar pas mbrojtësve, për ta ndihmuar ekipin e tij, – tha Eto’o për “Canal +”. – Cavani e bën këtë, por nuk mjafton vetëm një lojtar.

Mbappe, gjithashtu, e bën këtë, por figura kryesore është Neymar. Nëse ai e bën këtë gjë, e gjithë skuadra do të kthehet dhe do të ndihmojë në fazën difensive. PSG duhet të luajë si ekip. Nëse të gjithë mbrojnë, atëherë do të ketë çdo mundësi për të fituar. Franca e fitoi Kupën e Botës vetëm sepse mbrohej mirë”.

Në total, Neymar ka luajtur 37 herë për PSG dhe ka shënuar 32 gola, duke asistuar në 19 gola të tjera për shokët e skuadrës.

Related posts

FIFA vendos në verë/ Ja kujt shteti i kalon Botërori 2022 nëse i hiqet Katarit

Q.Autor

NUK BËN PJESË NË PLANET E TRAJNERIT FRANCEZ/ Zidane largohet nga Real Madrid, zbarkon tek…

Delo.autor

FEDERATA E FUTBOLLIT ANGLEZ/ Ja sa e dënon lojtarin që kafshoi ish-mesfushorin e Liverpoolit…(VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment