Futboll Seria A Sport

Lojtari “tërbon” ITALINË/ KULTIVOJË HASHASH, nuk më merr MALLI për FUTBOLLIN

Ish-mesfushori i Palermos, Mark Breshiano ka tërbuar italianët me deklaratën e tij. Australiani, i cili u aktivizua për plot 12 vite në futbollin italian, në një rrëfim special ka treguar se nuk e merr malli për futbollin, pasi tani po merret me kultivimin e hashashit. Ai jeton në Melburn me gruan dhe 2 vajzat e tij të lindura në Palermo. Breshiano ka qenë protagonist edhe në Kupën e Botës të vitit 2006 duke bërë një paraqitje dinjitoze me kombëtaren e tij.

“Më mungon topi, që në Itali konsiderohet si fe, jo futbolli, për të cilin kam humbur pasionin dhe jam vetëm një spektator. Momentalisht po investon në pasuri të patundshme dhe merrem me kultivimin e hashashit. Tani për tani unë po studioj me një partner që punon për prodhimin e dograve me bazë marihuanën.

Kompania e quajtur Greenhope, ka identifikuar tokën dhe ka fituar licenca, rruga për të marrë drogë në bazë të kanabisit është ende e gjatë. Tani për tani, do të shkojmë në Kanada dhe në SHBA për të studiuar. Edhe në Europë, ka ekspertë”, u shpreh Breshiano për “sbs.com”.

Related posts

ISHTE ME FAMILJEN E TIJ NË LONDËR NË 2018/ Zbulohet sa shpenzoi Ronaldo për dy shishe verë në restorant

Delo.autor

William Bianda mbërrin në Romë, firmos një kontratë…

Sadik.Autor

E PABESUESHME/ Këtë foshnje E QETËSON vetëm muzika e Ligës së Kampionëve (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment