Futboll Sport

FORMACIONET ZYRTARE/ Të dy ekipet duan fitoren, ja si rreshtohen Luftëtari e Flamurtari

Luftëtari dhe Flamurtari, luajnë ndeshjen e dytë të javës së tretë në Kategorinë Superiore. Në Gjirokastër, ekipet vijnë nga performanca krejtësisht ndryshe në këto dy javë të para, por me qëllimin e njëjtë.

Flamurtari ka grumbulluar 4 pikë në këto dy ndeshje, dhe tashmë kërkon të konsolidojë akoma më shumë ekipin, duke marrë edhe një tjetër fitore, që do e çonte në barazim me pikë me Skënderbeun. Nga ana tjetër, Luftëtari i trajnerit Kostiç, ka marrë dy humbje në ndeshjet e para, dhe fitorja shikohet si domosdoshmëri për të kthyer faqen.

16:45 | Luftëtari-Flamurtari

FORMACIONET ZYRTARE

Luftëtari: Ruçi, Liçaj, Rapa, Janiçiç, Demo, Aleksi, Ramadani, Radoviç, Ymeraj, Milosavljev, Shkurtaj. Trajner: Milos Kostiç

Flamurtari: Koliçi, Siljanovski, Pollozhani, Alla, Kotobelli, Deliaj, Beqaj, Batha, Hyseni, Musta, Bushiç. Trajner: Ilir Daja

Gjyqtarë: Klodian Shahini, Dojando Myftari, Mateo Sadikaj, Andi Koçi,

Related posts

GARA PËR “KËPUCËN E ARTË”/ Ronaldo i treti, Messi i dhjeti… (RENDITJA)

bora.autor

EUROPA LEAGUE/ Një GREK “tremb” GATTUZON, di të shënojë në “San Siro”

Isa.Autor

“JE NJË COP M*TI”/ Tifozat e Manchester shajnë dhe ofendojnë Pogban (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment