Futboll Seria A Sport

GABOI NË DERBI/ Lojtari SERB i Romës fajëson Strakoshën: E pashë që ishte…

Lacio humbi ditën e djeshme derbin me skuadrën e Romës. Portieri Strakosha bëri disa pritje vendimtare për skuadrën e tij, por në momentin e golit të parë të Romës ai u përplas me El Sharauin duke i dhënë mundësinë romanistëve të shënonin.

Portieri i Kombëtares Shqiptare pësoi dhe një gol nga goditja e dënimit nga lojtari serb Kolarov i cili pas ndeshjes për këtë gol në një prononcim për “ Il Messaggero” u shpreh: “Unë e pashë që Strakosha ishte vendosur keq në krahasim me murin mbrojtës dhe prandaj e gjuajta topin në atë mënyrë. Ne duhet të provojmë që jemi një skuadër së bashku dhe kjo na bën serioz në punën tonë”.

 

Related posts

ATALANTA-MILAN/ Piol kërkon fitoren për të mbajtur gjallë shpresat (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

DERBI/ Policia zbardh masat: Ja rrugët që do bllokohen dhe itinerari për dy tifogrupet

Delo.autor

SITUATA E SIKLETSHME E TRAJNERIT/ Pse nuk po funksionon Henry te Monaco?

Isa.Autor

Leave a Comment