Futboll Sport

GIROUD SHKRUAN EMRIN ME “GËRMA TË ARTA”/ Në kombëtaren e Francës, ia kalon dhe Zidanit

Franca arriti të fitonte ndeshjen e djeshme ku përballë kishte skuadrën e Holandës. “Gjelat” e drejtuar nga Deshamps arritën të fitonin me rezultatin 2-1 me golat e shënuar nga Mbape dhe Olivier Zhiru.

Sulmuesi i Arsenalit tashmë ka shkruar emrin me “gërma të arta” në Kombëtaren Franceze pasi ka shënuar golin e tij të 32-të me fanellën e Francës duke kaluar kështu legjendën Zinedin Zidan i cili kishte shënuar 31. Ndërkohë që goashënuesi më i mirë i Francës është Tieri Henri me plot 51 gola.

Related posts

TËMETI TRAGJIK/ Granit Xhaka: Familja ime ka bërë burg për Shqipërinë

Delo.autor

MALA gjunjëzon KUKËSIN/ PARTIZANI rimerr kreun dhe ëndërron TITTULLIN

Isa.Autor

A MUND TË LUAJË ME KOSOVËN? Granit Xhaka jep këtë përgjigje

Delo.autor

Leave a Comment