Futboll Sport

KU E KISHE MENDJEN MOU? Ja se çfarë i ndodhi trajnerit të United (VIDEO)

Trajneri i Manchester United Jose Mourinho u turpërua të shtunën në mbrëmje duke u rrëzuar jashtë stadiumit “Wembley” ku kishte shkuar për të ndjekur ndeshjen mes Anglisë dhe Spanjës.

Ndërsa po kalonte një litar në hyrje të stadiumit në Londër portugezi u pengua dhe u rrëzua përtokë. 55-vjeçari u ringrit me buzëqeshjen në fytyrë i ndihmuar edhe nga një pjesëtar i stafit të stadiumit.

Trajneri i United kishte shkuar për të ndjekur në stadium tre lojtarët e skuadrës së tij që luanin me Anglinë, Luke Shaë, Jesse Lingard dhe Marcus Rashford. Por ndërsa sulmuesi me numër 10 i dha avantazhin fillestar, Shaë pësoi një dëmtim të rëndë pas një dyluftimi i Dani Carvajal, që do të ketë vënë edhe më shumë në vështirësi trajnerin, që është ankuar vazhdimisht për mungesën e lojtarëve, sidomos në prapavijë./EDS/

**********

Ndalohet ripostimi apo kopjimi i këtij artikulli pa lejen me shkrim nga eduasportin.com.

Eduasportin.com është vendtakimi i duhur për lajmet dhe të rejat nga bota e sportit. Ndiqni rrjetet sociale për argëtim, lojëra e quiz-e pafund. Lajme Sportive nga vendi e bota ne kohe reale nga Futbolli dhe sportet tjera.

Related posts

Barcelona e frikësuar se dikush mund të paguajë klauzolën 700 milionëshe të Messit

Q.Autor

Reali kërkon ta mbyll sezonin më së miri në Bernabeu, kundër Celta Vigos

Sadik.Autor

Pas Buffon, Paris SG kërkon një tjetër “yll” të Serie A…

Sadik.Autor

Leave a Comment