Futboll Sport

TRAGJEDI NË FUTBOLLIN ITALIAN/ Vdes trajneri në aksident, plagoset portieri

Një lajm shumë i hidhur ka pushtuar kampin e skuadrës italiane të Sirakuzës.

Ekipi italian i cili militon në Seria C është bërë kryefjalë e mediave italiane pas aksidenteve tragjike që i mori jetën trajnerit Davide Artale dhe lanë të plagosur portierin e skuadrës, Maurice Gomis.

Trajneri Artale ka mbetur i vdekur në vend pasi makina e tij u përplas me një mur dhe u rrokullis disa herë, ndërsa portieri Gomis është lënduar dhe ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.

Related posts

NË PRAG TË REVANSHIT NDAJ WILDER/ Flet Tyson Fury: Të gjithë e dinë se të kam….

Delo.autor

Trajneri i njohur: Messi duhet te pezullohet, ai nuk është njeri

Q.Autor

Mandzukic tregon lëndimin ‘horror’ që pësoi nga lojtari i Interit

Sadik.Autor

Leave a Comment