Futboll Premier League Sport

LEICESTERI I RI/ Statistika e pabesueshme: Tifozët e Watford ëndërrojnë TITULLIN

Tifozët e Watford janë në qiellin e shtatë për momentin pas startit të përsosur që ka bërë skuadra e Javi Garcia duke arritur t’i fitojë të katër ndeshjet e para.

Teksa Bletët do të mundohen të qëndrojnë me këmbë në tokë, tifozët kanë filluar që tani të ëndërrojnë për titullin kampion pas statistikës së pabesueshme që ka dalë në skenë.

Craig Cathcart headed in the winner for Watford as they came from behind to beat Spurs

Por sezonin e kaluar Watford nuk e nisi ashtu siç duhet, dhe eventualisht e përfundoi kampionatin në vend të 14-të.

Gjithsesi, mesa duket qenka një ogur i mirë për Watford, pasi Leicester gjithashtu e përfundoi sezonin në vend të 14-të në sezonin 2014/15 përpara se të befasonte të gjithë botën e futbollit një sezon më pas me titullin kampion.

Related posts

Shilton nuk e harron golin e Maradonës: Ai duhet të kërkojë falje

Q.Autor

E bujshme/ Ylli i Romës del me origjinë shqiptare

Sadik.Autor

Luka Modric paguan 1 milion euro për ta shmangur burgun

Q.Autor

Leave a Comment