Futboll Seria A Sport

MILANI NUK NDALET MË/ KAKA gjen PASARDHËSIN e tij, kërkon ta transferojë në JANAR

Rikardo Kaka së fundmi është rikthyer te Milani dhe roli që mendohet se i është besuar është gjetja e talenteve në Brazil dhe më pas negocimi për t’i transferuar te Milani.

Dhe duket se Kaka i ka dhënë frytet e para duke gjetur në Brazil talentin Lukas Pakueta nga skuadra e Flamengos.

21-vjeçari luan në të njëjtin pozicion që luante Kaka dhe këtë sezon ka qenë autori i 6 golave dhe 2 asiste. Lojtari ka një kontratë deri në vitin 2020 më skuadrën braziliane dhe vlerësohet 15 milionë euro.

Related posts

Cannavaro përjashton Jackson Martinez nga Kina!

Q.Autor

TRAZIRAT NË DERBIN PARTIZANI-TIRANA/ Hodhën flakadanë në fushë dhe thyen stolat e stadiumit

Delo.autor

Në Barcelonë janë të sigurt: Griezmann lojtar i katalanasve

Sadik.Autor

Leave a Comment