Futboll Seria A Sport

MONTELA NUK E HARRON MILANIN/ Mall kuqezi, çmendem për Higuainin

Vinçenco Montela nuk e ka harruar Milanin. Megjithëse i pushuar një vit më parë, trajneri ka folur përsëri në lidhje me të kaluarën e tij milaneze, duke pohuar:

“Vazhdoj ta ndjek Milanin, edhe pse me melankoli e pak mall. Skuadra e sivjetshme më duket shumë cilësore, aq më tepër që kanë afruar edhe një sulmues si Gonzalo Higuainin, për të cilin çmendem. Nuk po përmend Ronaldon, por Gonzalo është nga ata që më tërheqin vëmendjen edhe kur në televizor jepet një ndeshje e vjetër”. Pëlqen Higuain, por i dha besim Kutrones. Montela e vlerësoi edhe sulmuesin e ri, duke thënë se: “Ka një zemër të madhe dhe luan me gjithë shpirt. Taktikisht nuk shprehem për të”.

Related posts

PLAS SKANDALI NË SPANJË/ James Rodriguez futet në TELASHE

Isa.Autor

E pabesueshme në Gjermani. Skuadra në dhomën e zhveshjes, arbitri jep penallti (Video)

Sadik.Autor

Zbulohet prapaskena/ Valon Berisha shkoi te Lazio se foli shqip me Igli Taren

Sadik.Autor

Leave a Comment