Futboll Seria A Sport

NAPOLI-JUVE/ Allegri, shaka me Ancelottin: Ai është profesori, të shohim kush fiton…

Në javën e shtatë të kampionatit italian, Juventusi dhe Napoli do të vihen ballë për ballë, në stadiumin “Allianz”. Shumë shpejt, për ta quajtur atë një ndeshje vendimtare, por Ancelotti dhe Allegri luajnë një pjesë të vogël të titullit të shtunën, nga ora 18:00.

Në konferencën për shtyp, Massimiliano Allegri e filloi fjalën e tij me lavdërime për kolegun Ancelotti: “Ai është profesori. Tashmë jeni duke e parë dorën e tij te Napoli. Ekipi ka marrë tiparet pozitive të trajnerit të tij. Ne jemi në një moment të mirë dhe do të përpiqemi për të vazhduar në këtë rrugë edhe nesër. Do të jetë një ndeshje e mirë, e cila në nivel të renditjes ka shumë më tepër vlera për Napolin se sa për ne.

Unë dhe Ancelotti? Gjithsecili trajner ka mënyrën e vet të punës, por në fund bëhen llogaritë. Ancelotti ka fituar shumë, unë jam në këtë rrugë. Mendoj se jemi njësoj, pasi vijmë nga e njëjta shkollë. Nëse Dybala do të jetë në fushë? Kam ende për të vendosur. Do të vlerësoj çdo gjë pas stërvitjes së pasdites së sotme. Bernardeschi në këtë kohë është paraqitur mjaft mirë.

Ata që do të luajnë patjetër nga fillimi janë: Szczesny, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro, Pjanic, Matuidi dhe Ronaldo. De Sciglio dhe Khedira do të kthehen në Udine. Gjendja e Cristiano Ronaldos? Ai është shumë mirë, por ka nevojë të përmirësohet ende. Nganjëherë, skuadra duhet t’i shërbejë më mirë, por kjo është pjesë e punës së përditshme në stërvitje.

Jam i lumtur që do ta kem në Ligën e Kampionëve për një sfidë si ajo kundër Manchester United. Ai e meriton të luajë në këtë supersfidë. Cancelo ka cilësi të jashtëzakonshme, është duke u përmirësuar edhe në sulm, jo ​​vetëm në mbrojtje. Aspekti ku ka ende për t’u përmirësuar është vijueshmëria në lojë, sepse herë pas here zhduket”.

Related posts

ARMANDO SADIKU NUK HUMBET KOHË/ Shijon ushqimin në restorantin e… (FOTO)

Delo.autor

LIVE/ Mbyllet pjesa e parë, Laçi surprizon TIRANËN në 45 minuta (VIDEO)

Isa.Autor

LIVE/ Po luhet ndeshja Norwich-Manchester City, mbyllet pjesa e parë. Rezultati 2-1

Delo.autor

Leave a Comment