Futboll Kategoria Superiore Sport

GRUMBULLIMI I PARË/ Futbollisti i Partizanit gati për debutimin me fanellën e Kosovës (FOTO)

Mesfushori i Partizanit, Ron Broja është grumbulluar nga përfaqësuesja e Kosovës, e cila ndodhet në Doha të Katarit ku po përgatitet për miqësoren e nesërme me Suedinë.

Broja Kosova

Pas disa ditësh stërvitjeje me grupin, klubi e ka lënë të lirë Brojën që të bashkohet me “Dardanët”. Mesfushori i Partizanit është grumbulluar për herë të parë me ekipin A të përfaqësueses së Kosovës dhe për atë është një ndjenjë e veçantë. Broja e shikon si shans këtë takim për të treguar vlerat edhe me “Dardanët”.

Broja Kosova

Ndërkohë së fundi, nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare, klubi i kuq, i ka uruar suksese futbollistit 23-vjeçar në këtë aventurë të parë me përfaqësuesen e tij.

Related posts

E FRIKSHME/ Shkoi të festonte me tifozët, mesfushori kosovar bie në GROPË

Isa.Autor

MERKATO E JANARIT/ Benitez: Newcastle të kërkojë lojtarë jashtë Anglisë

Isa.Autor

NDRYSHIME PËR SFIDËN NDAJ LITUANISË/ Reja gati t’u japë besim 3 debutuesve, ja formacioni i mundshëm

Delo.autor

Leave a Comment