SPEKTAKOLAR/ Van Dijk u jep MËSIM mbrojtësve: Kështu ndalet Mbappe (VIDEO)

Ky moment i mbrojtësit holandez, në përballje një me një me Kylian Mbappe, tregon aftësitë e tij të jashtëzakonshme në mbrojtje. Franca dje u përball me Holandën në kuadër të Ligës së Kombeve, ku gjelat mposhtën tulipanët me rezultat 2-1.

Fitorja e francezëve erdhi falë golit të hershëm të Kylian Mbappe, i cili shënoi qysh në minutën e 14’ të takimit. Më pas, Ryan Babel arriti që në minutën e 67’të të barazonte rezultatin në 1-1. Por, në minutën e 67’të, Olivier Giroud shënoi një gol fantastik duke ia siguruar fitoren francezëve.

Pavarësisht humbjes, holandezët patën një paraqitje të shkëlqyer. Madje, një moment i mbrojtësit holandez Van Dijk ka lënë të gjithë të mahnitur.

Van Dijk u ka dhënë mësim të gjithë mbrojtësve të tjerë, duke iu treguar se si ndalet Mbappe në përballje një me një.

Virgil Van Dijk in a 1 on 1 with Kylian Mbappé, fantastic defending💪🏻 Mbappe dalam pocket!