Futboll La Liga Sport

E BUJSHME/ Prapaskenat e shkarkimit të Lopeteguit, trajneri u tregua bujar me Realin

Lopetegui i ka dhënë lamtumirën Realit të Madridit pas 139 ditësh në krye të tij. Megjithatë, në prapaskenat e zbuluara nga mediat spanjolle, trajneri është treguar mjaft bujar me klubin.

Ai kishte një kontratë që e mbante të lidhur me madrilenët për 3 vite dhe përfitonte 6 milionë euro në sezon. Trajneri nuk i ka kërkuar klubit pagesën e plotë si dëmshpërblim por vetëm 6 muaj të rrogës. Mediat spanjolle insistojnë se ky vendim ka ardhur për mos të dëmtuar më tepër imazhin e rëndë nga kjo eksperiencë e dështuar, pasi Lopetegui pret të rikthehet shumë shpejt në krye të një ekipi tjetër.

Related posts

Renditja e re e UEFA-s/ Prishtina e parafundit – Trepça e 439-a

Q.Autor

Levante zbret në fushë, po bomberi shqiptar ku është zhdukur?

Sadik.Autor

Batshuayi mbyll para kohe sezonin, por në Botëror do të jetë

Sadik.Autor

Leave a Comment