Futboll Seria A Sport

JUVENTUSI PERFEKT/ “Zonjës së vjetër” i mjaftojnë 4 minuta për të mundur Udinezen

Një Juventus i motivuar në maksimum ka mbyllur shumë shpejt duelin me Udinesez, duke shkuar në avantazh të dy golave në pushim në Dacia Arena.

Presion konstant i bardhezinjve në 45 minutat e para, që pritën me qetësi momentin e golit të parë, i shënuar në minutën e 33-të. Zbritje e shpejtë në sulm e Cancelos, kros i saktë për Bentancur, i cili me kokë nuk fali.

Gjithçka e thjeshtë, gjithçka si një stërvitje për kryesuesit e Serisë A, sepse 4 minuta më vonë Cristiano Ronaldo mori një pasim perfekt nga Mandzukic dhe shënoi golin e dytë me një goditje të fuqishme me të majtën.

Kreu është i “Zonjës”, kush ka fuqi t’i rrijë pas?

 

Related posts

INTERI GJEN TALENTIN E SË ARDHMES/ Ka cilësitë e holandezëve Seedorf e Sneijder

Delo.autor

LIVE/ Po luhet ndeshja miqësore Milan-Benfica. Nis pjesa e dytë

Delo.autor

Klubi i KUKËSIT zyrtarizon largimin e MUSOLLIT: E ka derën e hapur, te ne u bë…

Isa.Autor

Leave a Comment