Futboll Shqipëri Sport

KAMZA BLINDON MBROJTJEN/ Para Partizanit ka gati mbrojtësin Teqja

Olsi Teqja nuk luajtur në ndeshjen e javës së shkuar me Tiranën në Kamzë, takim të cilin është detyruar që ta ndjekë nga tribuna sepse ka plotësuar numrin 4 të kartonëve të verdhë.

Në ndeshjene  fundjavës ndaj Partizanit, në derbin e radhës të kryeqytetit, skuadra periferike do të ketë gati edhe një nga lojtarët më në formë, Olsi Teqjen. Ky u fundit ka goxha eksperiencë dhe prania e tij në prapavijë, sigurisht që rrit shumë sigurinë në skuadrën e trajnerit Klodian Duro.

Kamza ka pasur probleme dëmtimesh, por edhe lojtarë jashtë forme, e megjithatë, skuadra ka treguar një futboll të bukur javë pas jave. Kamza do të synojë që ndaj Partizanit të përsëritë sezonin e shkuar, kur doli me 3 pikë nga kryeqyteti.

Related posts

TOTTENHAMI DUEL ME REALIN/ Ja shifra marramendëse për të lënë rë lirë fantazistin

Delo.autor

“MESSI ËSHTË I KËNAQUR ME KOEMAN”/ Bartomeu acaron “Pleshtin”: Duhet të krenohemi që e mbajtëm

Delo.autor

Guardiola sfidon Mourinho për dy yje të Bundesliga

Sadik.Autor

Leave a Comment